Dedektif Büroları | Özel Dedektif İstanbul - Private Detective Turkey | Private Detective in Turkey - Özel Dedektif , +90 532 250 63 51

Olay Yeri İnceleme

 

Türkiye de başınıza bir olay geldi ve resmi kurumlara müracat etmenize rağmen netice alamadınız. Çaresizsiniz ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Zabata özel dedektiflik bürosunu aramanız yeterli, şirketimizin profesyonel olay yeri inceleme ekibi hizmetinizdedir. Ekibimiz olayı çözmek için elinden geleni yapacaktır.Olay yeri incelemesinin amaçlarıa.Olay yerinin doğal özelliklerini olduğu gibi tespit ve muhafaza etmek.

b.Tespit edilen özellikleri kayıtlara geçirmek (arşiv oluşturmak).

c.Oluşturulan arşivin (modüs operandı tekniğinde) incelenmesiyle, olayın gerçek senaryosundaki mantıki ilişki ve bağlantıları ortaya çıkarmak.

Olay yeri araştırma metodları

(1)Bölge İnceleme Yöntemi:

(a)Dörtgen şeklindeki açık ya da kapalı alanların araştırılmasında,

(b)Diğer yöntemlerin de üzerinde uygulandığı ana yöntemdir

(2)Şerit İnceleme Yöntemi:

(a)Genel olarak açık arazide geniş alana yayılmış olay yerinin incelenmesinde, ana yöntem olarak bölge inceleme yöntemine göre ayrılan alanın bölümlerinde yardımcı yöntem olarak kullanılır (Şekil 42-2).

(3)Izgara İnceleme Yöntemi:

(a)Şerit inceleme yönteminin geliştirilmiş şeklidir,

(b)Olay yerinin ayrıntılı araştırılmasında, gözden kaçan delillerin bulunmasında yararlı bir yöntemdir.

(c)Bölge inceleme yönteminin içerisinde yardımcı yöntem olarak kullanılır

(4)Spiral İnceleme Yöntemi:

(a)Bu yöntem daha çok bomba patlamaları, uçak düşmeleri veya yangın olaylarında; patlama merkezinden ve yangının çıkış noktasından dışa doğru veya tersinde yapılan araştırmalarda kullanılır.